poznaj Arek Bike Center

Arek Bike Center jest w branży profesjonalnego projektowania i budowania tras rowerowych jedną z najbardziej doświadczonych firm w Polsce. Od 14 lat projektujemy i budujemy tory, bike parki, trasy i ścieżki rowerowe o różnej specyfice. Współpracujemy z szerokim gronem odbiorców, począwszy od firm prywatnych i państwowych, poprzez ośrodki sportowe i miasta, aż po gwiazdy sportu.

Specjalizujemy się w budowie tras typu downhill, enduro, single track, xco, a-line, family, north shore, slope style, a także torów pumptrack i motocrossowych. Do tej pory zbudowaliśmy ponad 65 tras o różnej charakterystyce. Mamy na swoim koncie realizacje wielu polskich bike parków, m.in. w Wiśle na górze Stożek, na Żarze w Międzybrodziu Żywieckim, a także największego w Polsce parku rowerowego Bike Park Kasina w Kasinie Wielkiej, składającego się na z 9 różnych tras o łącznej długości 17 kilometrów. Budowaliśmy również trasy dla ośrodków sportowych, takich jak Hotel Podium w Wiśle, miast, np. Bielska – Białej czy Jeleniej Góry, oraz dla indywidualnych sportowców i inwestorów prywatnych, między innymi Mistrza Świata XCO Junior Piotra Brzózki oraz dwukrotnej Vice Mistrzyni XCO Olimpijskiej Mai Włoszczowskiej.

W lipcu 2018 roku rozpoczęliśmy budowę, a w 2019 roku otworzyliśmy ponad 70 km sieć ścieżek rowerowych typu singeltrack na terenach miasta Jelenia Góra i gmin ościennych Podgórzyn, Piechowice. Czas przeznaczony na wykonanie zlecenia był ekstremalnie krótki, wynosił zaledwie 8 miesięcy. Zarządzanie oraz utrzymanie tras w dobrej kondycji gminy również przekazały nam.

Rok 2019 jest również przełomowy ze względu na to, że nasza firma została wybrana jako jedyna wykonująca tor na Mistrzostwa Świata Superenduro. W roku 2020 obsługiwać będziemy 2 takie imprezy.